O KLUBIE - KLUB GÓRSKI PROBLEM

Idź do spisu treści

Menu główne:

O KLUBIE

O KLUBIE

Młodzieńczy „staruszek”

Klub na początku miał nazwę "Klub Turystyki Kwalifikowanej". Potem był Klubem Turystyki Górskiej.
Niebawem, na skutek ciągłych problemów podczas remontu Baszty nadano mu nazwę PROBLEM. Potem zmieniono nazwę na Klub Górski PROBLEM.
Tak… to już ponad 50 lat istnieje w Lubinie Klub Górski „Problem”. Założyło go grono wielkich entuzjastów gór, wspinaczek, rajdów i trekkingu po szlakach i bezdrożach Polski i świata. Otrzymując od władz Lubina w 1969 roku zdewastowaną Basztę Głogowską na swoją siedzibę, od samego początku musieli zmagać się z setkami problemów. Drzwi wejściowe do baszty, instalacje, tynki, schody, okna i dach - wszystko było problemem, stąd nazwa Klubu. Przez te ponad pół wieku Klub zapisał piękne karty w historii górskich dokonań mieszkańców naszego grodu - Lubina. Członkowie Problemu zdobywali najwyższe szczyty na wszystkich kontynentach świata, wielokrotnie brali udział w wielonarodowych ekspedycjach w Himalaje, góry Kaukazu czy Andów. Proporczyki klubowe powiewają na szczytach Alaski i Kamczatki, na Kilimandżaro i Mt. Blanc, na Spitsbergenie i szczytach Karakorum, o Pirenejach czy Alpach nie wspominając.

Aby podzielić się swoimi przeżyciami, wzbogacić lubinianom wiedzę o świecie, Klub Problem kilkanaście lat temu rozpoczął cykl „Spotkań z ludźmi gór”, które odbywają się w CK Muza i cieszą niesłabnącą popularnością. W naszych „Spotkaniach” brały udział takie sławy polskiego alpinizmu jak : Andrzej Zawada, Wanda Rutkiewicz, Anna Czerwińska, Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Piotr Pustelnik , Jacek Teler czy Piotr Morawski - zdobywca sześciu ośmiotysięczników, który, niestety, zginął w Himalajach.

Klub Górski Problem, oprócz wypraw stricte wysokogórskich, na co dzień realizuje swoją statutową działalność, a więc organizuje różne formy turystyki, począwszy od rajdów górskich, wycieczek, imprez rekreacyjnych, trekkingów sportowych, skończywszy na popularyzacji aktywnego wypoczynku, wartości kulturowych regionu, działalności na niwie ochrony środowiska i edukacji młodzieży. Na dzień dzisiejszy Klub liczy 72 członków oraz kilkunastu członków honorowych.

UWAGA! Ważna informacja techniczna
- Fotografie,  komentarze i opisy występujace na stronach witryny Klubu nie są autoryzowane!
Jeżeli ktokolwiek z zainteresowanych miałby jakieś problemy, wątpliwości, pretensje lub uwagi, proszę o powiadomienie administratora, wysyłając wiadomość na adres e-mailowy Klubu podany w "Kontaktach". Wszystkich Klubowiczów proszę też o przysyłanie archiwaliów oraz aktualnych fotografii i dokumentów z opisami wypraw, podróży, trekkingów i innych wyczynów turystyczno-sportowych, oraz działałalności na rzecz rozwoju wiedzy krajoznawczej i turystyki,  abyśmy wspólnie tworzyli Historię /przez duuże H/ Klubu Górskiego PROBLEM . Teksty pisane w pierwszej osobie są moimi indywidualnymi, a co za tym idzie, subiektywnymi ocenami i opiniami, z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać. Ale to jest już mój PROBLEM.
Zastrzegam sobie prawo ingerencji /nawet brutalnej/ w otrzymane materiały bez porozumienia z właścicielem.
Fotografie z ikonką lupki w dolnym prawym rogu umożliwiają powiększanie obrazu po podwójnym kliknięciu w zdjęcie.
Wszystkie zakładki "grają", czyli dołączone są do nich pliki audio odtwarzane automatycznie, dla przyjemniejszego surfowania po stronkach Klubu.  Dlatego zalecam oglądanie stron z włączonymi głośnikami.

administrator - Henryk Olejniczak ps. Crazy Henry  vel Heniuś

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego