50 LAT ODDZIAŁU PTTK - KLUB GÓRSKI PROBLEM

Idź do spisu treści

Menu główne:

50 LAT ODDZIAŁU PTTK

PRACA

Ponieważ 50 lat - półwiecze - życia czy istnienia jest pięknym, okrągłym jubileuszem, przeto uruchomiliśmy tą dodatkową zakladkę. Będziemy tutaj zamieszczać wszystkie wydarzenia w Oddziale "Zagłębie Miedziowe" jakie będą miały miejsce w tym, wielce znaczącym dla naszej społeczności 2015 roku. Wydarzenia, w których brali udział członkowie Klubu Górskiego Problem.
W dniu 7 lutego 2015 połączone siły Klubu Górskiego PROBLEM, Oddziału PTTK "Zagłębie Miedziowe" i Nadleśnictwa Lubin zorganizowały coroczny, już XII Zimowy Biwak na Grzybowej Górze k/ Koźlic. Relację zamieściliśmy wyjątkowo na stronie HISTORIA - OD 2011.
W dniu 21 lutego 2015 roku odbyło się XIII Zimowe Wejście na Górę Grzybową. Z ramienia Zarządu Oddzialu PTTK była obecna Beatka Polak. Z Klubu Problem managerem imprezy był Kacper Snowyda. Na imprezę został obudzony ze snu zimowego i wezwany przez prezesa KG Problem Grzybogór z Góry Grzybowej.

Szczyt Góry zdobyło ponad 50 uczniów kilku szkół, w tym zawsze obecna grupa ze Ścinawy /widoczna powyżej/. Wszyscy przeszli szlakiem leśnym kilka kilometrów, więc byli zmordowani, a tu na szczycie LEKCJA! ha, ha. Poza grupami szkolnymi imprezie trowarzyszyło kilkunastu turystów i turystek będących w tym czasie na trekkingu szlakami Wzgórz Dalkowskich.

Grzybogór, jak zawsze przeprowadził krótką lekcję o przyrodzie lasów i korzyści płynących z nich dla zdrowia i pożytku wszelakiego żywego stworzenia. Lekcje są wygłaszane tekstem rymowanym, aczkolwiek nie umywającym się do miana wierszy. Ważne, że niosą one istotne nauki, przestrogi i porady dla dzieci i młodzieży. Lekcję słychać przy włączonych głośnikach. Tu i teraz.

Poniżej: Przedstawiciel Nadleśnictwa Lubin - pan Norbert Wende, który już enty raz wspaniale uczy i bawi naszą dziatwę, a i nam starym odświeża wiedzę o tych wszystkich kukułkach, pustułkach i gżegżółkach. Aż strach to pisać, co dopiero zobaczyć w nocy w środku lasu. Brrr. W środku stoi Grzybogór, a po prawej Kacper Snowyda - wspaniały młody człowiek, organizator i entuzjasta pracy z młodzieżą, trekker, tramp, kajakarz górski i wspinacz skałkowy. No i nasz człowiek, czyli członek KG PROBLEM.

Poniżej: Nadleśnictwo Lubin zabezpieczyło nam drewno na ognisko. Miłą niespodzianką były wspaniałe plansze dydaktyczne z jednoczesnym konkursem wiedzy o faunie naszych lasów.Takim pomysłom należy tytlko głośno i mocno przyklasnąć. Pan Norbert rozdawał bardzo fajne zakładki do książek z sowami i ptakami krukowatymi. Kupa wiedzy "pod ręką". Lasy Państwowe rozpoczęły w tym roku ostatnią 10-tkę do setki istnienia. Gratulacje i podziękowania.

Na zakończenie imprezy wszyscy piekli sobie kiełbaski i bułeczki. Pogoda wspaniale dopisała, nikt nie zmókł ani nie zmarzł.

Panie nauczycielki nie musiały martwić się o swoje fryzury, a okulary przeciwsłoneczne były jak najbardziej na miejscu.

XIII Zimowe Wejście Na Górę Grzybową, pomimo feralności swojej liczby przebiegło bezpiecznie i w ogólnej radości. Wszyscy wrócili do Lubina podstawionym autokarem. Grzybogór smutny, wolno poczłapał samotnie w gęstwinę lubińskich lasów.
foto: Elżbieta Olejniczak, text: admin

21.03.2015 RAJD MARZANNA 2015. W ten piękny, pierwszy dzień wiosny, Oddział PTTK zorganizował Rajd Marzanny po ścieżce edukacyjnej w Dolinie Zimnicy. Główna impreza i zakończenie Rajdu odbyło się na polanie "Nietoperze" popularnie określanej jako "pod dębami". W rajdzie wzięło udział 6 drużyn kilkunastoosobowych, pod opieką nauczycieli i wychowawców. Kilka drużyn przyjechało na swoich stalowych rumakach. Jak zawsze, członkowie Naszego Klubu ostro włączyli się w organizację tej wiosennej imprezy dla młodzieży szkolnej. Piątka wspaniałych problemowców w osobach /na foto/ Ela - żona Heniusia, Kacper Snowyda, Sam Heniuś i Dominik Ziembowicz. Była jeszcze Bożenka Duliarz, która przyprowadziła grupę rajdowiczów. Bożenka nie chciała stanąć do fotki w szeregu, bo - jak powiedziała - "była nie pomalowana". A stronkę oglądają i Chińczycy i Australijczycy, nie wspominając o rzeszach Lubinian, którzy tabunami prą na naszą stronkę www, w poszukiwaniu super nowinek, chłe, chłe. Dlatego Bożenka widnieje tyłem na niższym zdjęciu w żółtej kurteczce.

Pod dębami przy ognisku piekliśmy kiełbaski i chlebuś, graliśmy w piłkę, wykonywaliśmy slalom między pachołkami. Odważni mogli wspinać się na linie rozciągniętej pomiędzy dwoma dębami.
Piękna słoneczna pogoda pozwoliła nawet przysiąść na suchej trawie. Dzieciaki piekły kiełbaski i rozkoszowały się powiewem wiosny. Prezes Oddziału PTTK Pan Marian przytargał na plecach sprzęt nagłaśniający. Zrobił najdłuższą trasę rajdu, bo z Gorzycy przez lasy, chaszcze, mokradła i wertepy, kilkanaście kilometrów brnął nieoznakowanymi szlakami aż do mety. Szkoda, ze nie miał swojej sławnej piersióweczki z lekiem na całe zło świata, chłe, chłe.

Oczywiście odbył się konkurs na najładniejszą  i najbardziej eco Marzannę oraz wiosennego motylka. Kacper demonstrował zawodniczki - Marzanny, Heniuś sznapsbarytonem prowadził konferansjerkę, a Dominik wręczał ciekawe, oraz słodkie upominki. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy uczestnictwa w rajdzie.

Ażeby zima się definitywnie skończyła i poszła precz, trzeba było spalić wszystkie Marzanny. Ponieważ zrobione one były głównie ze słomy i bibułek, ogień buchał wysoko, a śmierrrdzącego dymu nie było. Tyle godzin pracy zespołowej poszło dosłownie... z dymem.


Następny punkt z projektu imprez w roku jubileuszu Oddziału PTTK "Zagłębie Miedziowe" został pomyślnie zrealizowany. Duma nas, Problemowców rozpiera, że to przy naszej wydatnej pomocy impreza Marzanna 2015 przebiegła w sposób wzorcowy. Ale największe brawa należą się opiekunom i nauczycielkom wszystkich grup rajdowych za zaangażowanie i chęć zrobienia czegoś wspaniałego dla naszej młodzieży szkolnej. Wszyscy powinni dostać przeszeregowanie do wyższej grupy uposażenia. A zwłaszcza Koleżanka Lucyna Kozłowska z GP w Ścinawie i Nasza Bożenka Duliarz, które zawsze są obecne ze swoimi dzieciakami na imprezach turystycznych. Drogie Panie, jesteście wspaniałe!!! Kopiaste Bóg zapłać - jak mawiał mój znajomy góral ze Starych Krzeptówek.

Sukces naszej Koleżanki klubowej Bożenki Duljarz.
Drużyna  SKKT-PTTK "RAJDZIKI"  przy Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno - Krajoznawczym PTTK – etap wojewódzki, który odbył się 25-26 kwietnia 2015r. we Wrocławiu. Opiekunem trzyosobowej grupy była Bożenka Duljarz, która pomimo poważnych dolegliwości zdrowotnych, zdobyła się po raz kolejny na heroiczny czyn. Poświęciła swój czas przeznaczony na rekonwalescencję, na przygotowanie drużyny do Turnieju. Bożenko, jesteś niesamowita. Kochamy Cię, gratulujemy i życzymy zdrówka. Jesteśmy z Ciebie dumni. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego